GloucesterTimes.com, Gloucester, MA

December 10, 2012

Local Reunions


Gloucester Daily Times

---- — These students earned a place on Gloucester High School’s honor roll for the first term:

Highest Honors

FRESHMAN — Nidhi Aspal, Alexandre Enes, Amy-Elizabeth Geraghty, Matilda Grow, Julia Horne, Karina Keenan, Andrew Latassa, Katey Latassa, Thuy Nguyen, Lia Ring, Noah Stevens, Natilia Woozencroft, Reilly Zubricki and Hannah Zuidema.

SOPHOMORE — Cody Eaton, Meagan Harmon, Hannah LeClerc, Melanie MacDonald, Colby Morrissey, Emma Paddock, Morey Ronan and Rachael Shahin.

JUNIOR — Nicole Bauke, Qiana Curcuru, Corinne DeLouise, Diana DiLiberti, Leah Dixon, Cara O’Connell, Kacie Quinn, Wyatt Ronan, Morgan Taylor and Autumn Zubricki.

SENIOR — Lilly Anderson, Richard Fisher, Nathan Frontiero, Jacob Holscher, Tabitha Johnson, Nicholas Miles, Marisa Oliver and Trenton Williams.

Honors

FRESHMAN — Michael Abell, Andrew Amaral, Kaylyn Andrews, Shannon Azarian, Daniel Canillas, Olivia Casey, Caitlin Ciaramitaro, Elizabeth Ciaramitaro, Michael Cody, Joshua Cominelli, Fulton Cunha, Karollaynne DaCosta, Michael David, Thomas Donahue, Marcus Falzarano, Cheyanne Fanala, Dylan Favaloro, Giacomo Favazza, Giusi Favazza, Victoria Flavin, Cormac Flickinger, Sara Francis, Natalie Franke-Otten, Aisha Frontiero, Matthew Gately, Dylan Genovese, Charlie Gillon, Patrick Goss, Mikayla Healey, Jebediah Hogan, Andrew King, Erica Lane, John Litchfield, Sabrina Maciel, Edward Mahoney, Cassandra McComiskey, Hannah Mills, Grace Movalli, Ariel Muise, Hailey Muniz, Dominic Nesta, June Okada, Michael Oliver, Alexis Orlando, Isabela Parco, Lindsey Parrish, Emily Ryan, Madison Smith, Lauren Sperry, Cara Stockman, Robert Strescino, Lukas Struppe, Erin Tettoni, Steven Tettoni, Skye Tucker, Michael Vaiarella, Thomas Vaiarella Jr., Greer Viau, Kenneth Whitehead and Jacqueline Wonson.

SOPHOMORE — Ryan Belanger, Tess Benson, Morgan Bertolino, Samuel Bevins, Trevor Blank, Matthew Ciaramitaro, Joseph Cominelli, Paula Costa, Julianna Costanzo, Dylan Craaybeek, Everest Crawford, Jason Erwin, Brianna Glowacki, Jonathan Gray, Liana Hendershott, Lauren Horne, Kelly Hurd, Laura Johnson, Gloria Kabulo, Winslow Lewis, Patricia MacDowell, Aaron Mackert, Sabrina Marnoto, Jacqueline McCarthy, Lauren McNair, Lukas McRobb, Andrew Muniz, Michael Munroe, Devon Murray, Steven Murray, Jennifer Nugent, Jeffrey Oliveira, Jennifer Palazola, Katherine Parisi, Stefanie Parisi, Hannah Pastagal, Kyle Quinn, Emily Russo, John Salvi-Souza, Lily Sanfilippo, Josiah Silva, Aaron Smith, Lindsey Strople, Brianna Sutherland, Spencer Taft, Jacob Taormina, Jonathan Taormina, Marina Tarantino, Josette Thompson, Robert Trott and Jaclyn Withers.

JUNIOR — Andrew Aiello, Lacey Aiello, Lacey Allen, Alix Blair, Justina Catarino, Meredith Cooney, Joshua D’Antonio, Caylee DaSilva, Alan Davis, Sophie Donnelly, Casey Eastman, Hannah Ellis, Kelly Foster, Jonathan Good, Jack Goss, Bethany Gray, Christopher Greige, Stephen Gross, Logan Hughes, Carren Jepchumba, Mariah Joyce, Elizabeth Landergren, Emily Lane, Jake Latassa, Olivia Legendre, Alexandra McKay, Tabitha McKay, Emily Moore, Mikayla Mulcahey, Zoe Muller, Emily Murray, Christopher Nicastro, Dominic Nicastro, Kelly O’Dea, Kenna O’Maley, Christian Palmisano, Caitlyn Parisi, Olivia Parsons, Madeline Puccio, Curtis Quinn, Sara Roberts, Samantha Russell, Soren Ruvolo, Samantha Ryder, Kirsten Salo, Celia Sanfilippo, Christina Sargent, Taylor Sargent, Zachary Schultz, Yazmeen Shahin, Taylor Smith, Rebecka Strong, Alden Tarr, Meggie Wambui, Hope Weaver, Arianna Wesner, Jordan Westling, Kenneth Wheeler and Dakota Zappa.

SENIOR — Keri Asaro, Abigail Avila, Aaron Azarian, Alexandra Barusso, Sophia Black, Derek Buckley, Matthew Carpenter, Alexis Chipperini, Katherine Ciaramitaro, Carlo Cracchiolo, Pauline Cruz, Jacob Cusumano, Melody Eaton, Shannon Fahey, Kayla Favaloro, Rachael Favaloro, Andrew Fisher, Kimberly Foster, Jenna Fulford, Kristen Fulford, Shannon Gallagher, Bianca Giacalone, Sean Gillon, Hannah Grimes, Kaitlin Guardino, Andrew Gwinn, Lacey Hashley, Romy Herrmann, Mark Horgan, Jessica Ingaharro, Erin Jermyn, Sara Kenyon, Trina Lafata, Sarah Mahoney, Elizabeth McCormack, Peter Mondello, Jacob Munroe, Katrina Munroe, Samantha Oliver, Melodie Orrell, Zoe Paddock, Danielle Pomeroy, Winslow Powers, David Puglisi, Ariana Puopolo, Isaac Randell, Brianna Saputo, Victoria Smith, Taylor Souza, Tessah Stanton, Elizabeth Stephens, Brandon Strong, Aimee Sullivan, Hannah Sweet, Sabrina Thompson, Julia Verga, Samantha Wayrynen and Jonathan White.

Honorable Mention

FRESHMAN — Joseph Billante, Joshua Carnevale, Liam Carney, Ryan Carter, Eric Catto, Miranda D’Oleo, Tiki Dennie, Trinity Eriksen-Miller, Heidi Franke-Otten, Rosalia Galanis, Brendan Geary, Zachary Giannotti, Jessome Goodick, Alexandra Grace, Jayme Harris, Lucas Harris, Chloe Kenyon, Nicholas Kenyon, Cameron Laduke, Gage Lavery, Vittoria LoContro, Jayla Lok-Price, Olivia McCormack, Noah McNair, Kate Morrissey, Jessica Oliver, Epifania Perez, John Philpott, Jonathan Sawyer, Emily Silva, Jessalyn Silveira, Marissa Tettoni, Ryan Todd, Jeremy Vidinha and Brittany Williams.

SOPHOMORE — Jessica Barry, Kerry Barry, Ella Bonfield, Zachary Burke, Daniel Carpenter, Jonathan Chandler, Lydia Christopher, Ryan Cilluffo, Kerri Colby, Michael Collins, Kayla Cromosini, Anthony Fossiano, Lacey Gibbs, Mary Gray, Michael Guglielmi, Emma Knowlton, Nina LoGrande, Caitlyn Lucido, Bartolo Margiotta, Evan Mazzeo, Oliver Murdoch, Kayla Nasser, Accursio Oliva, Meghan Orlando, Jessica Palazola, Len Pallazola, Michaela Parisi, Michelle Quinn, Hannah Richards, Anthony Scola, Brittany Williams and Nicole Williamson.

JUNIOR — Amanda Buonopane, Taylor Cognato, Sabrina Cottone, John Curcuru, Alexander Dahlmer, Tyler Favaloro, Riley Gately, Ivy Gillette, Elijah Horne, Sydney Iwohn, Michael Jaksland, Ian Kennedy, Alison Lahti, Jacob Lattof, Joshua Lawrason, Rosemarie Luce, Emily MacDougall, Keyra MacLean, Katelyn Manning, Rose Margetson, Thomas Mathews, Alessandra Moceri, Catherine Movalli, Benjamin Paige, Kevin Riley, Kevin Rogers, Joshua Rudolph, Alfonzo Sanfilippo, Hannah Sears, Sarah Urbanski, Nicholas Wall, Joshua Wilson and Stephany Ybanez.

SENIOR — Lyndsey Bennett, George Black, Heather Boudrow, Sabrina Cardone, Michael Catto, Nicholas Ciolino, Matthew Ciulla, Kali Cook, Alexandra Costanzo, Brandon Falagan, Jesse Francis, Henry Gates, Conor Geary, Jesse Glidden, Alisha Gomes, Lorenzo Gonzales, Abbey Jerome, Patrick Kelley, Michaela Kotob, Madeleine MacDougal, Megan Marchant, Angela Marino, Marlee Melvin, Rachel Merchant, Michael Muniz, Philip Nearis, Jake Parisi, Joshua Picard, Kyle Richard, Ian Richards, Derek Rodgers, Rosalia Romeo, Amanda Silva, Matthew Smith, Alex Souza, Hannah Sumner, Joseph Taormina, Leonardo Taormina, Mariah Tarantino, Jason Vizena, Elle Wierbicky and Kathryn Withers.