These students earned placement on the honor roll for the first term at Gloucester High School:

Grade 12

High Honors

Ais F. Cook, Cammi J. Cooper, Emily L. Corrao, Ava C. Donahue, Zaila G. Dort, Thomas J. Elliott, Eliana M. Faria, Olivia E. Hogan-Lopez, Charles R. King, and George L. King.

Also, Daniel P. O’Leary, Jack E. Patten, Alyssa J. Puckett, Ann E. Reed, Jasper W. Rose, Dani S. Smith, Lindsey E. Smith, Riley E. Thibodeau, Ava L. Vitale, Haley A. Weed, and Ella M. Young.

Honors

Natalie R. Aiello, Elise G. Amaral, Jacob T. Andrews, Paul K. Bailey, Daniel E. Beaton, Logan P. Benway, Kira J. Berlin, Grace C. Boucher, Lucas H. Brisbois, Faith E. Brown, Geoffrey J. Callahan, Kayla A. Calomo, Lola R. Carollo, Neville T. Clancy, Andrew O. Coelho, Yahir D. Collado, Shannon M. Connolly, Ethan P. Cooney, Jack A. Costanzo, Calvin J. Del Vecchio, Hannah E. Fletcher, Ryan P. Frates, and Caleb B. Grace.

Also, Daniel J. Hafey, Haden M. Hale, Georgia R. Hart, Jenna R. Hoofnagle, William D. Hughes, Brady D. Lattanzi, Millie A. Lopes, Spike M. Lorenzana, Cameron L. MacDonald, Jason E. McNiff, Tristen J. Mitchell, Brett X. Moore, Isabelle L. Nixon, Chiara R. O’Connor, Gabrielle M. Olsen, and Juliana L. Orlando.

Also, Felicia I. Palazola, Jakob K. Parpart, Thomas J. Partelow, Maite L. Passos, Summer R. Pereira, Morgan C. Piraino, Madison M. Piraino-Novello, Devin J. Piscitello, Nathan A. Potter, Wyatt R. Rose, Bailey A. Saputo, Allan J. Segura Jimenez, Haily M. Shea, Emma J. Silva, Jenna M. Smith, Jhailenny M. Tejada, Byron B. Thomas, Linda J. Toromo, and Peter J. Zappa.

Honorable Mention

Aidan T. Almeida, Olivia M. Amaral, Fiona E. Auguet, Kenneth D. Barbagallo, Kaelyn J. Battle, Kaitlyn D. Borge, Alexia R. Burby, Alexa S. Clements, Kyle C. Clifford, Sophia E. Costa, Maria C. De Oliveira, Elizabeth A. Dinan, and Cristian N. Gutierrez.

Also, Daniel M. Haserlat, Olivia H. Heasley, Russell W. Kenyon, Matthew. Kostecki, Owen J. Lane, Deven R. Lichtenwald, Drew T. Macchi, Timothy J. Marrone, Caroline A. McKay, Lily A. Muniz, Kylie P. O’Connell, Nathaniel J. Oaks, Zachary J. Oliver, Kaci A. Orlando, and Nicholas W. Poulin.

And, Julia M. Quince, Isabella G. Rapchuck, Laura E. Ryan, Tyler P. Santos, Kevin G. Sargent, True W. Sayess, Ariana E. Scuderi, Emily A. Shea, Tanicka A. Sinclair, Marina R. Sullivan, Tara L. Wood, and Margaret C. Wright.

Grade 11

High Honors

Sean A. Bergin, Baret D. Buckley, Seamus M. Buckley, Maddison K. Carroll, Deston H. Cauthers, Eliana A. Cracchiolo, Clara S. Del Vecchio, John A. Frates, Emily E. Gossom, Kirah M. Murdock, Silas J. Riemersma, Elijah R. Sarrouf, Marisa N. Vincent, and Tyler J. Weed.

Honors

Daniela M. Aiello, Laci M. Bouchie, Aria E. Caputo, Benjamin W. Carpenter, Nicholas J. Carvino, Francesco Crivello, Matheus F. Da Silva, Chloe A. deGaspe Beaubien, Jack G. Derian, Isabella B. Forbes, Michael A. Francis, and James M. Gardner.

And, Keyarah J. Harris, Petronella M. Hecht, Elijah T. Hughes, Emalee B. Jackman, Kyia J. Karvelas, Ryan A. LaFlam, Brody P. Laing, Jaclyn E. Lichtenwald, Maximilian J. Littman, Adam B. Madeja, Jamie M. Mason, Olivia M. McBain, Brandon C. Means, Michael E. Merchant, and Nathaniel A. Montagnino.

Also, Allie R. Nicastro, Annika S. Nyborg, Trinity D. O’Leary, Emily E. Palazola, Anthony J. Porcello, Adelyn R. Richardson, Brady J. Salah, Catherine J. Sargent, Marguerite S. Sperry, Logan M. Strangman, Brady J. Sullivan, Gianna N. Taormina, Griffin A. Towne, Benjamin B. Twalipo, Nicholas D. White, and Camilla A. Wilkins-Bowens.

Honorable Mention

Gianna M. Allen, Angelina L. Aponte, Daunika M. Billante, Logan I. Brewer, Jenna R. Church, Jack G. Delaney, Frank A. DeSisto, Aiden J. Dowd, Rosalia J. Ferrara, Joshua M. Fulford, Nicole D. Gardner, Ella S. Grossi, Aidan P. Hurley, and Nicholas K. Koros.

Also, Adriana F. Martell, Erin B. McCarthy, Zachary W. Morris, Samuel I. Rodriguez, Ana E. Santa, Joseph W. Seal, Bryan D. Swain, Vanessa L. Torres, Jesse S. Warren, and Ella P. Zindle.

Grade 10

High Honors

Miah L. Cerrutti, Jenna L. Connelly, Andrw S. Fahim, Alycia M. Hogan-Lopez, Zoey M. Jackman, Anders E. Littman, Althea N. McHugh, Brooke A. McNiff, Yashvi S. Patel, Jackson S. Pierce, Milton R. Portillo Lopez, April I. Smith, Seville Tran-Harrison, and Carol M. Turner.

Honors

Malia R. Andrews, Willow R. Barry, Dominic E. Bergmann, Gabriella M. Bottari, Brayson C. Burnham, Nicholas J. Canning, Molly R. Carpenter, Joie G. Cody, Ana-Clara G. Coelho, Samuel J. Cook, Jessica M. Cote, Thea A. Cunningham, Kaylee A. Curcuru, Lucas C. DaSilva, Elijah P. Farris, Isaiah J. Francis, Kelsy A. Frontiero, and Bella M. Goulart.

Also Siri E. Hale, Aurelia B. Harrison, John I. Harvey, Jason He, Annabella S. Iacono, Shayla M. Jenkins, Isaac M. Johnson, Christopher J. Karvelas, Oliver N. Lamarche-Cambier, Tehya A. Lane, Christopher W. LoJacono, Abigail M. Lowthers, William T. Lowthers, Ethan J. Mahoney, Emerson J. Marshall, Luke R. McElhenny, Allison M. Merchant, Victoria L. Mickels, Bailee M. Militello, Zoe L. Moriarty, Caitlyn J. Muniz, and Kayla M. Nadeau.

And, Tolulola O. Olubanjo, Ava R. Orlando, Sofia M. Orlando, Jordan A. Palk, Anika M. Parpart, Brady C. Patten, Anija M. Puckett, Bryce A. Rochford, Colby M. Rochford, James T. Sanfilippo, Ava M. Silva, Gabriel M. Silveira, Lucas D. Simendinger, Emma K. Smith, Teagan J. Smith, Isabelle H. Stauffer, Janish Taheem, Molly L. Taormina, Noah F. Vicari, Leonardo A. Vitale, and Cameron A. Widtfeldt

Honorable Mention

Justace M. Allen, Lily A. Amero-Viator, Joel-Paul P. Barry, Quade A. Bonds, Lexi M. Carollo, Katelyn R. Chepulis, Cole S. Ciolino, Annaliese M. Frontiero, Cooper J. Hedges, Brandon E. Jimenez, Andrew S. Johnson, Alan M. Lewis, Matthew J. Lopes, Liam T. McKay, Ariana C. Mullen, and Isabella R.Murawski.

Also, Amanda G. Padre, Andry S. Payano Sosa, Molly L. Pennimpede, Morgan E. Pennimpede, Ashlee M. Scola, Lucas A. Stafford, Katie C. Sutera, Gauri Taheem, Nicholas J. Tarantino, John B. Tavares, Finnian W. Wall, Julia P. Warde, Benjamin L. Watts, Halle M. Wentworth, and Jordan O. Young.

Grade 9

High Honors

Jeremiah W. Bushfield, Skye C. Ciolino, Megan A. Frates, Gianna R. Frontiero, Jane C. Herrmann, Finn M. Lever, Jasmine H. Madrigal, Hannah J. Olson, Natalie F. Sheedy, Grace M. Tierney, Sawyer K. Towne, and Aidan A. Woods.

Honors

Brooke M. Austin, Foster D. Bairstow, Madison E. Battle, Skye U. Berry, Beatrix L. Brosnihan, Ian J. Bush, Julia G. Carrancho, Andrew J. Cribbs, Wesdra L. DaSilva, LIasuri A. de Leon Pojoy, Quadir R. Divens, Ceriana R. Edwards-Worthley, Brayden M. Francis, Dylan E. Gaetano, Joao Victor T. Goncalves, Rose Z. Groleau, Jenny He, Aria L. J ohnson, Keith A. Kershaw, Christopher H. Laine, Eve F. Liacos, and Cecelia R. Lovett.

Also, Jordan M. Macchi, Taiya S. Mano, Brady K. Messier, Kellen C. Moran, Atina M. Muniz, Ava Paone, Fabrisio Perez Chilel, Jefferson Y. Perez Choc, Cassidy M. Pontes, Noah C. Poulin, Michael T. Salafia, Olivia H. Testaverde, Emily R. Tuck, Colby G. Warren, and Chloe E. Young

Honorable Mention

Marty T. Behsman, Vincenzo P. Ciaramitaro, Miley G. Courtemanche, Christopher J. Dailey, Deibi De Leon, Clara E. Emerson, Ivana N. Ferrara, Vincenza B. Ferrara, Joao V. Ferreira, Kyla M. Forsyth, Nicole L. Kafka, Alexander R. Laine, Hadassa M. Liberman, Kamilly Lopes, and Iris D. Lopez-Perez.

Also, Ryan W. Madruga, Wilson David Mauricio Matul, Kylie E. McNiff, Emily L. Nelson, Alessia M. Numerosi, Cameron J. Nunes, Evelyn A. Porter, Isaac S. Ramalho, Jayla K. Rogers, Lauren E. Sargent, Hannah I. Sherlock, Matthew T. Smith, Alexis R. Thomas, Unique A. Wongus.

Trending Video

Recommended for you